Taekvondo ITF: Jahon kubogi musobaqasida vakillarimiz umumjamoa hisobida 2-oʻrinni egalladi

Joriy yilning 28-noyabr - 1-dekabr kunlari Belorussiyaning Minsk shahrida taekvondo ITF boʻyicha yoshlar, oʻsmirlar va kattalar oʻrtasida VI Jahon kubogi musobaqasi boʻlib oʻtdi.

Mazkur musobaqada Oʻzbekiston Taekvondo ITF Milliy assotsiasiyasi rahbari Laziz Xasanov boshchiligidagi 65 nafar sportchimiz yurtimiz sharafini munosib himoya qildi. Ushbu nufuzli musobaqada hakamlarimizdan Ubayd Mukarramov, Zuhra Ergasheva, Rustam Toʻychiyev va Rahima Roʻziyeva ham ishtirok etdi.

Yakunda umumjamoa hisobida 2-oʻrinni egallagan terma jamoamiz aʼzolari bugun yurtimizga qaytib kelishadi.

Quyida sovrindor sportchilarimiz bilan tanishing:

Oltin medal

1. Bexruz Saidov 92 kg ( 18-39 yoshlilar orasida)

2. Kim Yevgeniy 50 kg (14-15 yosh)

3. Sevinch Sharipova 65 kg (14-15 yosh)

4. Bahodir Bahodirov 26 kg ( 9-10 yosh)

5. Durdona Sattorova 29 kg (9-10 yosh)

6. Temur Raufov 26 kg (7-8 yosh)

7. Shohjaxon Anvarov 32 kg (7-8 yosh)

8. Ruhshona Jaxonova 23 kg (7-8 yosh)

9. Charos Nasriddinova 32 kg (7-8 yosh)

10. Li Vladimir Tul (11-13 yosh)

11.Chetverikov Aleksandr +60 (11-13 yosh)

12. An Artur 35 kg (9-10 yosh)

13. Pak Aleksandr 23 kg (7-8 yosh)

14. Tegay Valeriy 20 kg (7-8 yosh)

15. Eler Erkinov 23 kg rangli belbogʻlar (7-8 yosh)

16. Mariya Kuznetsova 40 kg rangli belbog'lar (9-10 yosh)

Kumush medal

1. Abbosjon Abdullajonov 52 kg (18-39 yosh)

2. Samandar Nizomov 51 kg(16-17 yesh)

3. Xurshidabonu Toʻrayeva 50 kg (14-15 yosh)

4. Mironshoh Vohidov 35 kg ( 11-13 yosh)

5. Ibrohim Narziyev 23 kg (7-8 yosh)

6. Charos Nasredinova (tul bahslari 7-8 yosh)

7.Tegay Valeriy tul bahslari (7-8 yosh)

8.Kim Nikita 26 kg (7-8 yosh)

9. Li Vladimir 40 kg (11-13 yosh)

10. Ayshe Toshpoʻlatova 45 kg (11-13 yosh)

Bronza medal

1. Bogdanova Aleksandra 51 kg (16-17 yosh)

2. Oʻrmanova Malikaxon 47 kg (18-39 yosh)

3. Pak Vladislav tul baxslari (14-15 yosh)

4. Ramizbek Sultanbekov 35 kg (11-13 yosh)

5. Day Lun +60 kg (11-13 yosh)

6. Parizoda Hasanova 23 kg (7-8 yosh)

7. Intizor Ergasheva 23 kg (7-8 yosh)

8. Zebiniso Mavlonova 57 kg (16-17 yosh)

9. Parvez Aslanov 55 kg (11-13 yosh)

10. Mirshod Gʻulomov 51 kg (16-17 yosh)

11. Xasan Zarifboyev (tul 14-15 yosh)

12. Sardor Xojiqurbonov (tul 9-10 yosh)

13. Otabek Shukurjonov 35 kg rangli belboglar( 11-13 yosh)

14. Shaxzodbek Mustafoyev 64 kg (18-39 yesh)

15.Chetverikov Aleksandr (tul baxslari rangli belboglar 11-13 yosh)

Bronza medal

Jamoaviy janglar 18-39 yoshlilar:

1. Bexruz Saidov

2. Javohir Togʻaymurodov

3. Shaxzodbek Mustafoyev

4. Sherzodjon Murodullayev

5. Mahmud Akramov

6. Valijon Xudoyberdiyev

Bronza medal

Jamoaviy janglar 15-16 yoshlilar:

1. Firdavs Gʻaybullayev

2. Muhammadjon Xolmurodov

3. Asadbek Rizayev

4. Bexruz Shoniyozov

5. Nurbek Erkayev

6. Umidjon Omonov

Bronza medal

Jamoaviy janglar, 11-13 yoshlilar:

1.Pak Vadim

2.Kan Maksim

3.Nam Sergey

4. Nikita Achilov

5. Beksulton Qarshiboyev

6. Ramizbek Sultanbekov

Jismoniy tarbiya va sport vazirligi

Matbuot xizmati

 

Saytning oxirgi yangilanishi:
23.11.2020 | 23:22
Onlayn maslahatchi
Давлат тили масаласи бўйича маслаҳатчига мурожаат

Biz bilan bog'lanish

  • "Ishonch telefoni" raqami:
  • "Yagona telefon" raqami:
  • Ish kunlari (shanba va yakshanbadan tashqari) 9:00 dan 18:00 gacha (tushlik 13:00 dan 14:00 gacha)
  • "Ishonch telefoni" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • "Yagona telefon" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • Yuridik manzil: O‘zbekiston, Toshkent shahar, Abdulla Qodiriy 2-uy
  • E-mail: info@goskomsport.uz
  • Telefon:
  • Faks:
  • Mo'ljal: Oloy bozori
  • Transportlar:
    • Avtobuslar: 85,51
    • Marshrut taksilar: 17, 62, 95, 152, 153, 169