Sport turlari boʻyicha trener-oʻqituvchi va yoʻriqchi-uslubchilardan bir guruhiga malaka toifalari berildi

Oʻzbekiston Respublikasi Jismoniy tarbiya va sport davlat qoʻmitasining 2017-yil 13-noyabrdagi 17-mh-son “Sport-taʼlim muassasalarining trener-oʻqituvchilari va yoʻriqchi-uslubchilariga malaka toifalarini berish tartibi toʻgʻrisidagi nizomni tasdiqlash haqida”gi qarori (roʻyxat raqami 2953, 2017-yil 6-dekabr) hamda Jismoniy tarbiya va sport vazirligining sport hakamlari, trener-oʻqituvchilar va yoʻriqchi-uslubchilarga malaka toifalarini berish boʻyicha malaka komissiyasining 2019-yil 30-oktyabrdagi 9-son bayoniga muvofiq bir guruh yurtdoshlarimiz tegishli malaka toifalariga ega boʻlishdi.

Unga koʻra, Jismoniy tarbiya va sport vazirligining sport hakamlari, trener-oʻqituvchilar va yoʻriqchi-uslubchilarga malaka toifalarini berish boʻyicha malaka komissiyasining bayoniga asosan 27 nafar yurtdoshimizga “Oliy toifali trener” malaka toifasi berildi. Shuningdek, yurtdoshlarimizdan yana toʻrt nafari esa “Oliy toifali yoʻriqchi-uslubchi” malaka toifasiga ega boʻldi.

Tegishli malaka toifasiga ega boʻlgan mutaxassislar bilan tanishing:

“Oliy toifali trener” malaka toifasi beriladigan trener-oʻqituvchilar
ROʻYXATI

T/r

F.I.O.

Sport tashkiloti

Sport turi/Shogirdlarining sportda erishgan natijasi

1

Telimbayev Ruslan Saparaliyevich

Respublika IOZMI

Boks boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

2

Naimov Sirojiddin Axadovich

Respublika IOZMI

Boks boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 1-oʻrin

3

Razzakov Rustamjon Sharobitdinovich

Namangan IOZMI

Boks boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 1-oʻrin

4

Barotov Ulugʻbek Sharafovich

Sport yakkakurashlari boʻyicha ROSMM

Boks boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 1-oʻrin

5

Allabergenov Umidbek Yusupovich

Urganch IOZMI

Boks boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

6

Razzakov Jasur Xudaybergenovich

Urganch IOZMI

Gandbol boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida jahon kubogida 2-oʻrin

7

Davronov Suxrob Sultonovich

Buxoro viloyati Gʻijduvon tumani BOʻSM

Karate WKF boʻyicha shogirdi 2019-yil oʻsmirlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

8

Salimov Abdullo Yusupjanovich

Namangan viloyati YAKSTBIBOʻSM

Karate WKF boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 1-oʻrin

9

Raxmatov Kamoliddin Negkadamovich

Buxoro IOZMI

Qilichbozlik boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

10

Matyakubova Umida Rustamovna

Sport yakkakurashlari boʻyicha ROSMM

Kurash boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

11

Niyazmetov Sardor Ibragimovich

Urganch IOZMI

Kurash boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 1-oʻrin

12

Rasulov Sherzod Choriyevich

Chirchiq IOZMI

Kurash boʻyicha shogirdi 2019-yil jahon chempionatida 2-oʻrin

13

Shodiyev Mirsaʼdi Mirazizovich

Samarqand IOZMI

Kurash boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

14

Iskandarova Saida Naziridinova

Suv sporti turlari boʻyicha IOZRBOʻSM

Suzish boʻyicha shogirdlari
2019-yil xalqaro musobaqada 1-oʻrin, 2019-yil xalqaro musobaqada 1-oʻrin

15

Sobirjonov Muxammadjon Muxtorjonovich

Chirchiq IOZMI

Taekvondo WTF boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 3-oʻrin

16

Xudayberdiyev Jurabek Norpulatovich

Jizzax IOZMI

Erkin kurash boʻyicha shogirdi 2019-yil jahon chempionatida 3-oʻrin

17

Nasretdinov Xojimurod Muxamedaminovich

Buxoro IOZMI

Erkin kurash boʻyicha shogirdi 2019-yil yoshlar oʻrtasida Osiyo chempionatida 2-oʻrin

18

Moʻminov Fazliddin Poziljanovich

Andijon viloyati YAKSTBIBOʻSM

Yunon-rum kurashi boʻyicha shogirdi 2019-yil jahon chempionatida 5-oʻrin

19

Kurbonov Akobir Sobirovich

Sport yakkakurashlari boʻyicha ROSMM

Sambo boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 2-oʻrin

20

Masharipov Shokir Atabayevich

Urganch IOZMI

Sambo boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 2-oʻrin

21

Davletov Umrbek Egamberganovich

Xorazm viloyati YAKSTBIBOʻSM

Sambo boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo chempionatida 2-oʻrin

22

Yefimova Natalya Alekseyevna

Sportning qishki va murakkab texnik turlari boʻyicha ROSMM

Oʻq otish sport turi boʻyicha shogirdi 2019-yil jahon kubogida 1-oʻrin

23

Saltikov Ruslan Shavkatovich

Andijon IOZMI

Chim ustida xokkey boʻyicha shogirdi 2019-yil Osiyo kubogida 3-oʻrin

24

Neʼmatov Eldor Ravshanbek oʻgʻli

Respublika IOZMI

Belbogʻli kurash boʻyicha shogirdi 2018-yil yoshlar oʻrtasida jahon chempionatida 1-oʻrin

25

Obidov Adxam Sharipjanovich

Namangan viloyati Namangan shahar
1-sonli BOʻSM

Qoʻl jangi boʻyicha shogirdi 2019-yil jahon chempionatida 3-oʻrin

26

UrinovAsatulla Ismatovich

Oʻzbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi sport klubi

Qoʻl jangi boʻyicha shogirdi 2019-yil jahon chempionatida 2-oʻrin

27

Kayumov Mavlon Karimovich

Buxoro viloyati Buxoro shahar 2-sonli BOʻSM

Shotokan karate-do boʻyicha shogirdi 2017-yil jahon chempionatida 1-oʻrin

“Oliy toifali yoʻriqchi-uslubchi” malaka toifasi beriladigan yoʻriqchi-uslubchilar
ROʻYXATI

T/r

F.I.O.

Sport tashkiloti

Yoʻriqchi-uslubchilarning ish natijalari

1

Burxanov Aloxon Gaziyevich

Oʻzbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi Ot sporti boʻyicha ROSMM

1996-2007 yy. Oʻzbekiston milliy olimpiya qoʻmitasi, sport boʻlimi boshligʻi

2

Irisov Ismoil Avazovich

Sportning qishki va murakkab texnik turlari boʻyicha ROSMM

2008-y. - h.v. Sportning qishki va murakkab texnik turlari boʻyicha ROSMM direktor oʻrinbosari

3

Iseyev Shamil Tagirovich

Oʻzbekiston futbol assotsiatsiyasi

2015-y. - h.v. Oʻzbekiston davlat jismoniy tarbiya va sport universiteti futbol kafedrasi professori

4

Musurmankulov Dilmurod Uralovich

Sirdaryo viloyati Sardoba tumani BOʻSM

2 ta uslubiy qoʻllanma

Saytning oxirgi yangilanishi:
30.10.2020 | 21:56
Onlayn maslahatchi
Давлат тили масаласи бўйича маслаҳатчига мурожаат

Biz bilan bog'lanish

  • "Ishonch telefoni" raqami:
  • "Yagona telefon" raqami:
  • Ish kunlari (shanba va yakshanbadan tashqari) 9:00 dan 18:00 gacha (tushlik 13:00 dan 14:00 gacha)
  • "Ishonch telefoni" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • "Yagona telefon" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • Yuridik manzil: O‘zbekiston, Toshkent shahar, Abdulla Qodiriy 2-uy
  • E-mail: info@goskomsport.uz
  • Telefon:
  • Faks:
  • Mo'ljal: Oloy bozori
  • Transportlar:
    • Avtobuslar: 85,51
    • Marshrut taksilar: 17, 62, 95, 152, 153, 169