Бир гуруҳ тренер-ўқитувчиларга малака тоифалари берилди

Жисмоний тарбия ва спорт вазирлигининг Спорт ҳакамлари, тренер-ўқитувчилар ва йўриқчи-услубчиларга малака тоифаларини бериш бўйича малака комиссиясининг 2019 йил 30 апрелдаги 3-сон баёнига асосан бир гуруҳ тренерларга “Олий тоифали тренер” малака тоифаси берилди.

 

“Олий тоифали тренер” малака тоифаси берилган тренер-ўқитувчилар

РЎЙХАТИ

 

Т/р

Ф.И.Ш.

Спорт ташкилоти

Спорт тури/ Шогирдларининг спортда эришган натижаси

  1.  

Рўзиев Хуснидин Хотамжон ўғли

Андижон вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Белбоғли кураш бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида
1-ўрин

  1.  

Аброров Ойбек Дилмуродович

Андижон вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Белбоғли кураш бўйича шогирди

2018 йил ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатида 3-ўрин

  1.  

Икромов Улуғбек Исмоилович

Спорт ўйинлари бўйича РОСММ

Гандбол бўйича шогирди

2017 йил Осиё чемпионатида
1-ўрин

  1.  

Набиев Мумин Бахтиёрович

Самарқанд ИОЗМИ

Дзюдо бўйича шогирди

2019 йил ёшлар ўртасида

Осиё кубогида 2-ўрин

  1.  

Исомов Аъзам Аслиевич

Самарқанд ИОЗМИ

Кураш бўйича шогирди

2018 йил Осиё чемпионатида
3-ўрин

  1.  

Эсанов Шавкат Суюнович

Самарқанд ИОЗМИ

Кураш бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида
2-ўрин

  1.  

Абраев Асқар Норқучқарович

Самарқанд ИОЗМИ

Кураш бўйича шогирди

2018 йил ёшлар ўртасида

Осиё чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Садиков Алишер Тулкинович

Тошкент шаҳар Чилонзор тумани БЎСМ

Қиличбозлик бўйича шогирди

2018 йил ёшлар ўртасида

Осиё чемпионати 2-ўрин

  1.  

Турдиқулов Шовкат Суюндикович

Ўзбекистон қиличбозлик федерацияси

Қиличбозлик бўйича шогирди

2018 йил Осиё чемпионатида
3-ўрин

  1.  

Ждунайдиллаев Азизбек

Асадулло ўғли

Андижон вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Қўл жанги бўйича шогирди

2018 йил Осиё чемпионатида
2-ўрин

  1.  

Каримов Рустам Арисланович

Андижон вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Қўл жанги бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида
3-ўрин

  1.  

Холмуродов Одилжон Хушвақтович

Сурхондарё вилояти Музрабод тумани БЎСМ

Қўл жанги бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида
2-ўрин

  1.  

Алматов Сайдимурод Тухтамуратович

Тошкент вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Қўл жанги бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида
2-ўрин

  1.  

Облакулов Дилшод Низомитдинович

Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳар

2-сонли БЎСМ

Муайтай бўйича шогирди
2018 йил жаҳон чемпионатида
1-ўрин

  1.  

Асадов Шокир Тохирович

Самарқанд ИОЗМИ

Оғир атлетика бўйича шогирди 2019 йил ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Турғунов Наимжон Амирович

Андижон вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Оғир атлетика бўйича шогирди 2018 йил Осиё ўйинларида
2-ўрин

  1.  

Пердебаев Анвар Зарлиқбаевич

Қорақалпоғистон Республикаси Олимпия ва миллий спорт турлари бўйича Нукус ОСММ

 

Оғир атлетика бўйича шогирди 2018 йил ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатида 3-ўрин

  1.  

Мадримов Пирназар

Хоразм вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Оғир атлетика бўйича шогирди 2018 йил Осиё чемпионатида
2-ўрин

 

  1.  

Салаев Хушнудбек Кабулович

Хоразм вилояти Хива шаҳар БЎСМ

Оғир атлетика бўйича шогирди 2017 йил Осиё чемпионатида
3-ўрин

  1.  

Ахтямова Зулфия Радиковна

Хоразм вилояти ЯКСТБИБЎСМ

Оғир атлетика бўйича шогирди 2018 йил Осиё чемпионатида
2-ўрин

  1.  

Балтабаев Расул Тухтаваевич

Қорақалпоғистон Республикаси Элликқалъа тумани БЎСМ

Самбо бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида
3-ўрин

  1.  

Шакиров Роман Илдарович

Спорт яккакурашлари бўйича РОСММ

Самбо бўйича шогирди

2018 йил жаҳон кубогида 3-ўрин

  1.  

Близнецова Екатерина Викторовна

Спорт яккакурашлари бўйича РОСММ

Самбо бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида
3-ўрин

  1.  

Садиков Дилшод Тургунхужаевич

Республика ИОЗМИ

Трамполин бўйича шогирди

2017 йил жаҳон чемпионатида
1-ўрин

  1.  

Хан Павел Афанасевич

Ўзбекистон Республикаси Мудофаа вазирлиги спорт клуби

Таэквон-до WTF бўйича шогирди

2018 йил Ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатида 3-ўрин

  1.  

Назаралиев Собир Камолитдинович

Спорт яккакурашлари бўйича РОСММ

Таэквондо WTF бўйича шогирди

2018 йил Осиё ўйинларида
2-ўрин

  1.  

Матякубов Султанбек Сапарбаевич

Қорақалпоғистон Республикаси Олимпия ва миллий спорт турлари бўйича Нукус ОСММ

Таэквондо WTF бўйича шогирди

2018 йил Осиё чемпинатида
3-ўрин

  1.  

Ибраимов Руслан Серверович

Тошкент шаҳар Чилонзор тумани БЎСМ

Футзал бўйича шогирдлари
2017 йил карлар ўртасида жаҳон чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Базарбаев Абдурауф Абдуразакович

Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Спорт курашлари бўйича ИОЗМИ

Эркин кураш бўйича шогирди
2018 йил Осиё чемпионатида
3-ўрин

  1.  

Хикматов Олимджан Азизович

Ўзбекистон Республикаси Миллий гвардияси Спорт курашлари бўйича ИОЗМИ

Эркин кураш бўйича шогирди
2018 йил Осиё чемпионатида
2-ўрин

  1.  

Маматкулов Шароф Абдувахопович

Самарқанд вилояти Булунғур туман БЎСМ

Юнон-рум кураш буйича шогирди 2017 йил Осиё чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Убайдуллаев Баходир Зинатуллаевич

Тошкент шаҳар Олмазор тумани 2-сонли БЎСМ

Шашка бўйича шогирди 2018 йил ўсмирлар ўртасида жаҳон кубогида 2-ўрин

  1.  

Ортиқова Дилафруз Абдуллаевна

Сирдарё вилояти спортнинг ўйин турлари ва енгил атлетикага ИБЎСМ

Шашка бўйича шогирди 2018 йил ўсмирлар ўртасида жаҳон чемпионатида 1-ўрин

Saytning oxirgi yangilanishi:
09.12.2019 | 21:29
Onlayn maslahatchi
Mening fikrim

Biz bilan bog'lanish

  • "Ishonch telefoni" raqami:
  • "Yagona telefon" raqami:
  • Ish kunlari (shanba va yakshanbadan tashqari) 9:00 dan 18:00 gacha (tushlik 13:00 dan 14:00 gacha)
  • "Ishonch telefoni" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • "Yagona telefon" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • Yuridik manzil: O‘zbekiston, Toshkent shahar, Abdulla Qodiriy 2-uy
  • E-mail: info@goskomsport.uz
  • Telefon:
  • Faks:
  • Mo'ljal: Oloy bozori
  • Transportlar:
    • Avtobuslar: 85,51
    • Marshrut taksilar: 17, 62, 95, 152, 153, 169