Бир гуруҳ тренер-ўқитувчилар ва йўриқчи-услубчиларга малака тоифалари берилди

Жисмоний тарбия ва спорт вазирлигининг Спорт ҳакамлари, тренер-ўқитувчилар ва йўриқчи-услубчиларга малака тоифаларини бериш бўйича малака комиссиясининг 2019 йил 2 апрелдаги 2-сон баёнига асосан бир гуруҳ тренер ва йўриқчи-услубчиларга “Олий тоифали тренер” ва “Олий тоифали йўриқчи-услубчи” малака тоифаси берилди.

 

“Олий тоифали тренер” малака тоифаси берилган тренер-ўқитувчилар

РЎЙХАТИ

 

Т/р

Ф.И.О.

Спорт ташкилоти

Спорт тури/Шогирдларининг спортда эришган натижаси

  1.  

Маматов Санжар Саиткулович

Спортнинг эшкак эшиш турлари бўйича ИОЗРБЎСМ

Байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича шогирди 2018 йил 18 ёшгача бўлган ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионатида

2-ўрин

  1.  

Абдуллоев Заррух Ахроров

Спортнинг эшкак эшиш турлари бўйича ИОЗРБЎСМ

Байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича шогирди 2018 йил 18 ёшгача бўлган ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионатида

1-ўрин

  1.  

Эргашев Суннатилло Дилмурод ўғли

Спортнинг эшкак эшиш турлари бўйича ИОЗРБЎСМ

Байдарка ва каноэда эшкак эшиш бўйича шогирди 2018 йил 18 ёшгача бўлган ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионатида

1-ўрин

  1.  

Хамроев Дониёрхўжа Бахтиёр ўғли

Тошкент шаҳар сув спорт турлари бўйича ИБЎСМ

Слаломда эшкак эшиш бўйича шогирди 2017 йил Осиё чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Мифтахов Рафаил Рафаилович

Тошкент шаҳар сув спорт турлари бўйича ИБЎСМ

Слаломда эшкак эшиш бўйича шогирди 2017 йил Осиё чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Абдурасулов Каримжон Отажонович

Фарғона вилоят

Спортнинг якка кураш турлари бўйича ИБЎСМ

Белбоғли кураш буйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионати 3-ўрин

  1.  

Юнусов Абдувохид Эргашевич

Фарғона вилоят

Спортнинг якка кураш турлари бўйича ИБЎСМ

Белбоғли кураш буйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионати 3-ўрин

  1.  

Солиев Валижон Ганиевич

Фарғона вилоят

Спортнинг якка кураш турлари бўйича ИБЎСМ

Белбоғли кураш буйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионати 3-ўрин

  1.  

Мамаюсупов Абдуллажон Мамажанович

Фарғона вилоят

Спортнинг якка кураш турлари бўйича ИБЎСМ

Белбоғли кураш буйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионати 3-ўрин

  1.  

Ашуров Мухиддин Абдумўминович

Андижон ИОЗМИ

Белбоғли кураш буйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионати 1-ўрин

  1.  

Бозаров Жамолдин Садирдинович

Андижон ИОЗМИ

Белбоғли кураш буйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионати 1-ўрин

  1.  

Матхаликов Исмоилжон Икромжонович

Республика ИОЗМИ

Гандбол бўйича шогирди

2018 йил Осиё чемпионатида 1-ўрин

 

  1.  

Абдукаримов Азизулло Лутфиллоевич

Республика ИОЗМИ

Гандбол бўйича шогирди

2018 йил Осиё чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Абдурахманов Маннап Мажитович

Тошкент шаҳар

Яккасарой тумани

2-сонли БЎСМ

Гандбол бўйича шогирдлари

2017 йил Ёшлар ўртасида жаҳон кубогида 1-ўрин

  1.  

Ахмедов Исмоилжон Мамасидиқович

Андижон ИОЗМИ

Гандбол бўйича шогирдлари

2018 йил Осиё чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Ибрагимова Алфия Гиласдиновна

Урганч ИОЗМИ

Пара дзюдо бўйича шогиртлари

2018 йил Паросиё ўйинлари 2-ўрин.

2018 йил Паросиё ўйинлари 2-ўрин.

  1.  

Хожабаев Низаматдин Муратбаевич

Олимпия ва миллий спорт турлари бўйича

Нукус ОСММ

Дзюдо бўйича шогирди

2017 йил Ёшлар ўртасида Осиё чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Холбозоров Фозил Уралович

Қашқадарё вилояти

Қарши шахар

БЎСМ

Дзюдо бўйича шогирди

2018 йил Ўсмирлар ўртасида Осиё чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Хуббиев Радик Шавкатович

Енгил атлетика бўйича РОСММ

Енгил атлетика бўйича шогирди

2018 йил Осиё чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Андреев Павел Владимирович

Енгил атлетика бўйича РОСММ

Енгил атлетика бўйича шогирдлари

2018 йил Осиё ўйинларида 5-ўрин,

2018 йил халқаро мусобақада 1-ўрин

  1.  

Свечникова Елена Юрьевна

Енгил атлетика бўйича РОСММ

Енгил атлетика бўйича шогирдлари

2017 йил Пара атлетика бўйича жаҳон чемпионатида 1-ўрин,

2018 йил халқаро мусобақада 1-ўрин

  1.  

Аметов Мурат Кадирович

Қорақалпоғистон Республикаси

Спортнинг якка кураш турлари бўйича ИБЎСМ

Оғир атлетика бўйича шогирди

2018 йил Ёшлар ўртасида Осиё чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Кулдашев Камолиддин Камилжонович

Чирчиқ ИОЗМИ

Оғир атлетика бўйича шогирди

2019 йил Ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатида 3-ўрин

  1.  

Жиемуратов Даурбек Кеунимжаевич

Олимпия ва миллий спорт турлари бўйича

Нукус ОСММ

Киличбозлик бўйича шогирди

2018 йил Ёшлар ўртасида Осиё чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Исоев Жамол Курбонович

Самарқанд вилояти Самарқанд шахар

2-сонли БЎСМ

Кикбоксинг бўйича шогирди

2017 йил жаҳон кубогида 2-ўрин

  1.  

Кучмурадов Абдулла Уринбоевич

Сирдарё вилояти

Гулистон шахар

БЎСМ

Кикбоксинг бўйича шогирди

2018 йил жаҳон кубогида 1-ўрин

  1.  

Егин Владимир Николаевич

Шахмат бўйича ИОЗРБЎСМ

Шахмат бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Халматов Якубжон Сухропович

Шахмат бўйича ИОЗРБЎСМ

Шахмат бўйича шогирди

2018 йил Ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Усмонов Дилшод Муродович

Ўзбекистон Турон яккакураш федерацияси

Турон яккакураш бўйича шогирди

2017 йил жаҳон кубогида 1-ўрин

  1.  

Куролов Холмирза Абдурасулович

Самарқанд вилояти

Қўшработ туман БЎСМ

Армрестлинг бўйича шогирди

2017 йил жаҳон чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Далибаев Низаматдийин

Жолмурзаевич

Қорақалпоғистон Республикаси

Спортнинг якка кураш турлари бўйича ИБЎСМ

Таэквондо WTF бўйича шогирди

2018 йил Осиё очиқ чемпионатида 3-ўрин

  1.  

Султанов Памир Кенесбаевич

Нукус ИОЗМИ

Таэквондо WTF бўйича шогирларди

2018 йил Осиё очиқ чемпионатида 1-ўрин

2018 йил Осиё очиқ чемпионатида 2-ўрин

  1.  

Нодиров Ахаджон Акбарович

Сирдарё вилояти

Ховос туман

БЎСМ

Таэквон-до ITF бўйича шогирдлари

2017 йил Осиё очиқ кубогида 1-ўрин

  1.  

Юсупов Жалал Женисбаевич

Қорақалпоғистон Республикаси

Якка кураш турлари бўйича ИБЎСМ

Юнон-рум кураш буйича шогирди

2017 йил Ёшлар ўртасида жаҳон чемпионатида 3-ўрин

  1.  

Худойбердиев Аслиддин Ҳақбердиевич

Ўзбекистон Республикаси Миллий Гвардияси спорт курашлари бўйича ИОЗМ

Юнон-рум кураш буйича шогирди

2018 йил Осиё чемпионатида 3-ўрин

  1.  

Джураев Шерали Холмирзоевич

Самарқанд вилояти Самарқанд тумани
2-сонли БЎСМ

Муай-тай бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида 1-ўрин

  1.  

Оллаберганов Умрбек Хажиевич

Хоразим вилояти

Боғот туман

БЎСМ

Шотакан каратэ-до бўйича шогирди

2018 йил жаҳон чемпионатида

2-ўрин

  1.  

Абдуллаев Имомаддин Садуллаевич

Урганч ИОЗМИ

Чим устида хоккей бўйича шогирдлари 2018 йил Халқаро турнирда 1-ўрин

Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган спорт устози

  1.  

Кучкаров Марс Галиевич

Андижон ИОЗМИ

Бокс буйича шогирди

2017 йил Осиё чемпионатида 2-ўрин

 

 

 

“Олий тоифали йўриқчи-услубчи” малака тоифаси берилган йўриқчи-услубчилар

РЎЙХАТИ

 

 

Т/р

Ф.И.О.

Спорт ташкилоти

  1.  

Ахмедова Гулноза

Шукуржановна

Андижон вилояти Спортнинг ўйин турлари ва енгил атлетика бўйича ИБЎСМ

  1.  

Равшанов Холмурод

Давронович

Навоий вилояти Навоий шаҳар 2-сонли БЎСМ

  1.  

Кенжаев Равшан

Навоий ИОЗМИ

  1.  

Джуманазаров Карамат

Шоназарович

Навоий вилояти ЯКТИБЎСМ

  1.  

Жусипбеков Серик
Кыдырбаевич

Олимпия ва миллий спорт турлари бўйича

Нукус ОСММ

  1.  

Рахмонов Эбодулла Олимович

Навоий вилояти ЯКТИБЎСМ

  1.  

Наджимов Шухрат Фахриевич

Енгил атлетика бўйича РОСММ

  1.  

Красикова Любовь Ханифовна

Сув спорт турлари бўйича ИОЗРБЎСМ

 

Маълумот учун, cпорт турлари бўйича тренер-ўқитувчи ва йўриқчи-услубчиларга малака тоифаларини бериш Ўзбекистон Республикаси Жисмоний тарбия ва спорт давлат қўмитасининг 2017 йил 13 ноябрдаги 17-мҳ-сон “Спорт-таълим муассасаларининг тренер-ўқитувчилари ва йўриқчи-услубчиларига малака тоифаларини бериш тартиби тўғрисидаги низомни тасдиқлаш ҳақида”ги қарорига. (рўйхат рақами 2953, 2017 йил 6 декабрь) асосан амалга оширилади.
 


Жисмоний тарбия ва спорт соҳасига оид сўнги янгиликлар билан вазирликнинг телеграм канали орқали ҳам танишиб боришингиз мумкин.​

 

Saytning oxirgi yangilanishi:
09.12.2019 | 21:29
Onlayn maslahatchi
Mening fikrim

Biz bilan bog'lanish

  • "Ishonch telefoni" raqami:
  • "Yagona telefon" raqami:
  • Ish kunlari (shanba va yakshanbadan tashqari) 9:00 dan 18:00 gacha (tushlik 13:00 dan 14:00 gacha)
  • "Ishonch telefoni" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • "Yagona telefon" orqali murojaatlarni ko'rib chiqish yo'riqnomasi.
  • Yuridik manzil: O‘zbekiston, Toshkent shahar, Abdulla Qodiriy 2-uy
  • E-mail: info@goskomsport.uz
  • Telefon:
  • Faks:
  • Mo'ljal: Oloy bozori
  • Transportlar:
    • Avtobuslar: 85,51
    • Marshrut taksilar: 17, 62, 95, 152, 153, 169